Biopsja prostaty

 

1) Niektóre informacje na temat raka prostaty

 biopsja prostaty pdf

 

2) Zgoda na biopsję prostaty

biopsja prostaty pdf

 

Fuzyjna biopsja prostaty: 

CELOWANA BIOPSJA PROSTATY POD KONTROLĄ FUZJI OBRAZU TRUS I MRI

Celowana biopsja prostaty pod kontrolą fuzji obrazu rezonansu magnetycznego i usg to metoda umożliwiająca pobranie wycinków z najbardziej podejrzanych regionów gruczołu krokowego.

Badanie to korzysta ze skanów MRI i obrazu US w czasie rzeczywistym, co pozwala na nałożenie dwóch płaszczyzn obrazowych i lepszą  nawigację w trakcie wykonywania biopsji prostaty.
Zapewnia to wzrost wykrywalności raka gruczołu krokowego, przy jednoczesnym zmniejszeniu inwazyjności i potencjalnych powikłań.


Jest to jedno z najnowocześniejszych rozwiązań diagnostycznych we współczesnej urologii.


Do badania prostaty kwalifikowani są pacjenci z uprzednio wykonanym  bad. MRI, z rozpoznaniem PIRADS 4 i 5 (zmiana podejrzana/złośliwa). W wybranych przypadkach także PIRADS 3 (zmiana prawdopodobnie łagodna)
Przezodbytniczą biopsję stercza pod kontrolą obrazu MRI i TRUS przeprowadza urolog wraz z radiologiem.
Podczas zabiegu pobierane są wycinki w ilości zależnej od liczby poprzednich biopsji oraz mnogości podejrzanych ognisk  widocznych w rezonansie prostaty. Procedura trwa do 60 - 90 minut.

Copyright © 2019 USG Joanna Drewa - Urolog Bydgoszcz, Onkologia Bydgoszcz, USG szyi, dziecka, brzucha . Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: 4DON STUDIO